友情链接: 今日新闻 新闻头条 百姓故事 通辽市新闻网 澳门赌场网址 澳门赌场网站 澳门赌场平台 澳门赌场游戏 澳门赌场登陆 澳门赌场棋牌 澳门赌场电子 澳门赌场攻略 澳门赌场网投 澳门赌场代理 澳门赌场真人 澳门赌场21点 澳门赌场赌城 澳门赌场体彩 澳门赌场玩法 澳门赌场论坛 澳门赌场技巧 澳门赌场信誉 澳门赌场体育 澳门赌场入口 澳门赌场试玩 澳门赌场集团 澳门赌场彩票 澳门赌场快3 澳门赌场代理网 澳门赌场百家乐 澳门赌场龙虎斗 澳门赌场现金网 澳门赌场炸金花 澳门赌场老虎机 澳门赌场客户端 澳门赌场移动版 澳门赌场手机版 澳门赌场官方网 澳门赌场娱乐场 澳门赌场娱乐网 澳门赌场游艺场 澳门赌场二八杠 澳门赌场新版本 澳门赌场国际城 澳门赌场十三水 澳门赌场BB视讯 澳门赌场送彩金 澳门赌场捕鱼王 澳门赌场送体验金 澳门赌场官方网址 澳门赌场手机APP 澳门赌场官网APP 澳门赌场娱乐官网 澳门赌场线上注册
.: Ekin Organizasyon :.
EKN ORGANZASYON

EKN ORGANZASYON OLARAK YAPTIIMIZ HZMETLER

Düününüzde neden bir organizasyon firmasyla çalmanz gerektiini sizin için aratrdk. te o can alc nedenler!

Çünkü hayallerinizi gerçekletirirler!
En önemsediimiz sebepten balamak istiyoruz. Kim bilir kaç yandan beri hayalini kurduunuz bir düün var. Belki romantik ve sevimli bir kr düünü, belki tam da bir filmde gördüünüz o ihtiaml ve k otel düünü… Fakat siz o düünü nasl yapp edip de hayallerinize uygun hale getireceinizi; neyi, nereden alacanz, nasl planlayacanz bilmiyorsunuz. te onlar biliyor. Siz hayalinizi, aklnzdakini iyi ifade etmeye bakn yeter. Hayalini kurduklarnz onlarla buluturmanz gerçeklemesi için yeterli!

Çünkü acemiliin ilac tecrübedir!
Ulatmz çiftlerin çou, “Düününüzde neden bir organizasyon irketiyle çaltnz?” diye sorunca öyle dedi: “Biz acemiydik, onlar tecrübeli!” te en kilit nokta buras! Siz muhtemelen ilk kez evleniyor oluyorsunuz, onlar ise yüzlerce düüne ahitlik ediyor, düün organizasyonu hazrlklar yapyoruz.

Organizasyon iinin içindeki insanlar ise öyle diyor: “Çiftler bize kafalarnda onlarca soru iaretiyle geliyor. Biz evlenmeye karar verdik ama imdi neyi, nasl ve ne zaman yapmamz gerektiini bilmiyoruz, diyorlar.” E imdi hal böyle olunca acemiliin ilac tecrübe deildir de nedir?

Düün organizasyonu hizmetleri sadece mekan ve masa süslemesi adna çeitli tasarmlar yapmann ötesinde olduundan, düün gününe kadar yaplmas gerekenlerle, düünün akyla, fotoraf, video, nikah ilemleri gibi operasyonel konularla da seçtiiniz organizasyon irketi ilgilenecektir. Üstelik de tecrübeleri sayesinde sizin aklnza bile gelmeyecek türlü detaylaryla birlikte.

Çünkü strese birebirdir!
Her detay ile ilgilenecek ve sizi en rahat biçimde düüne hazrlayacak olmalar organizasyon firmalarnn en önemli görevidir. Özellikle de çok stresli, panik ve kararsz bir yapnz varsa, bu süreçte size ilaç gibi gelecektir. Çevrenizdeki herkes size elinden geldiince yardm etmeye çalacaktr; fakat günlük hayatn koturmacas içerisinde, brakn yaknlarnz siz bile kendi düününüzün hazrlklar için yeterli enerji ve zaman bulmakta sknt yaayacaksnz. Çünkü bu sizin düününüz bile olsa, devam ettirmeniz gereken bir iiniz ve sosyal yaantnz var. Fakat anslsnz ki karnzda ii zaten bu olan profesyonel ekipler var.

Çünkü daha ekonomiktir!
Düün organizasyon irketleri fiyatlarnn sizin bireysel olarak aldnz fiyatlardan daha hesapl olmasnn sebebi organizasyon firmalarnn yllardr birlikte çaltklar çözüm ortaklarnn olmas. Yani bir organizasyon firmasyla çalarak çiçekçi, müzisyen, davetiye, video, dekorasyon gibi birçok kolu tek bir çat altnda toplayabilirsiniz. Üstelik de uzun yllardr anlamal çaltklar için gidip sizin anlatnz fiyatlarn çok daha altnda anlamalar yaptklarndan da kukunuz olmasn. Onlarn ii sizin hayal ettiklerinizi hayata geçirmek, buna inann!

KIR DÜÜNLER
Son yllarn en çok tercih edilen düün konseptleri arasnda yer alan kr düünleri evlenecek çiftlerin mekan seçimlerinde önemli bir rol oynamaya balad.

Klasikten uzaklap açk alanda dillere destan bir kr düünü istemez misiniz? te size kr düünü yapmak için 10 neden:
Eskiehir 'de kr düünü yaparken tarihler ne olursa olsun havann yamurlu olabileceini aklnzdan çkarmamanz ve yamur durumuna kar önlem almanz bizce yeterli. Unutmayn yamur da berekettir :) Kr düününün masals havas, sizi ve konuklarnz alp götürecek..

Kr Düünleri

1. Çok da uzun sürmeyen yaz aylarnda kimse kapal alanda olmay tercih etmez. Doann size sunaca scak ve samimi ortam ile açk alan özgürlüünü doyasya yaayn. Açk havann ruhunuza verecei huzurla düününüz çok daha güzel geçecek.

2. Keke sigaradan uzak bir hayat yaayabilsek ama davetliler arasnda mutlaka sigara içenler olacaktr. Düününüzün bölünmemesi, davetlilerinizin hiçbir an kaçrmamalar adna açk hava bulunmaz bir nimet.

3. Ayakta kylan nikah düzeni en çok kr düünü konseptli düünlere çok yakr.

4. Salon düünlerinde kullanamayacanz volkan, elale, maytap, ateli gösteri ve benzerlerini kr düünlerinde kullanabilirsiniz. 

5. Düününüzden geriye kalan yegane anlarnz fotoraflarnzdr. Kr düünü ile doann ve gün nn muhteem etkisi fotoraflarnza yansyacak. Tüm karelerde çok daha güzel çkacaksnz.

6. Gelelim çocuk misafirlerinize. Kapal alanda sklan çocuklar için açk havada olmak çok daha keyifli olacaktr. Bir de çocuklarla ilgilenecek, onlarn elenmesini salayacak birileri varsa onlar için de unutulmaz bir düün olacaktr.

7. Bir organizasyonun en önemli parças müziktir. Açk alan organizasyonlarnda müziin gürültüye dönümeyeceinden emin olabilirsiniz.

8. Klasik konseptlerden skldnz m? Kapal alanda kalabalk gibi görünen eker büfesi, limonata köesi veya eski fotoraflarnzdan oluacak fotoraf köesi açk alana çok yakacaktr. Konuklarnza unutamayacaklar bir görsellik sunacaktr.

9. Kr düünlerinde dekorasyon daha zormu gibi gelse de doann güzelliini bozmayacak sadelikte süslemelerle iiniz çok daha kolay olacaktr. Aaçlardan sarkacak renkli lambalar, kurdeleler ve klar ortam inanlmaz büyülü bir hale getirecektir.

10. Son olarak gelinliiniz ve saçlarnz çok önemli. Salonun ar havas için yaplan gelin saç modellerini yaptrmak zorunda deilsiniz. Ayn ekilde gelinliiniz de istediiniz rahatlkta olabilir. Gelinliinizde daha rahat kesimler ve uçu uçu kumalar seçerek gece boyu hiçbir sknt yaamadan elenebilirsiniz. Bununla birlikte saçlarnzda romantik örgüler, açk modeller inanlmaz güzel görünecek.

KOKTEYL ORGANZASYONLARI
Kokteyl düünü düünen ama kafasnda soru iaretleri olan çiftleri böyle alalm! Bu yazmzda kokteyl tarz düünün nasl yaplacandan bahsettik, kokteyl süslemeleri için örnekler verdik. Ayrca tavsiyelerimizin de çok iinize yarayacan düünüyoruz. Buyursunlar!

Kokteyl Düünü Nedir?
Kokteyl düünü, çiftlerin özellikle son dönemlerde sklkla tercih ettii organizasyon alternatiflerinden biri. Aslnda kuru pasta ve merubat servisi yaplan düünlerin ikram konusunda çok daha gelimi hali olarak tanmlayabiliriz.

Kokteyl düünlerinde; davetlilere en az 8-9 çeit attrmalk ve içecek servisi yaplr. Bu attrmalklar genelde masalarn ortasna tek bir tabak olacak ekilde veya her davetliye birer düün kokteyl taba eklinde sunulabilir.

Kokteyl düün fiyatlar, yemeklilere göre daha uygun olduundan da bütçesini sarsmadan keyifli bir organizasyon yapmak isteyen çiftler için ideal. Örnek vermek gerekirse; yemekli menülerin kii ba 100 TL olduu bir mekanda düün kokteyl fiyatlar neredeyse yar yarya düer. Tabii fiyatlar alkollü / alkolsüz içecek seçimine göre de deiebilir.

Kokteyl Düünü Nasl Olur?
Kokteyl düünleri, ortalama 2-3 saat sürer. Bu süre içerisinde davetlilere sürekli olarak ikramda bulunulur. Oturma düzeni olarak genelde bistro masalar ve bar sandalyeleri tercih edilir.

Kokteyl menüler kiilere özel servis edilebildii gibi yemek masalar oluturarak buradan da sunumlar yaplabilir. Yemekli menülere nazaran çok daha farkl lezzet çeidi sunmas açsndan da avantajl görülebilir.

Kokteyl düünü aklar genelde u ekilde olur:

 • Davetlilerin alana giriinden itibaren servise balanr.

 • Herkes mekana geldikten bir süre sonra gelin ve damadn girii gerçekleir.

 • Uzun zamandr üzerinde çaltklar o muhteem ilk dans edilir.

 • lk danstan sonra içecek servisi devam eder ve yemek büfeleri açlr.

 • Düün pastas kesilir ve davetlilere ikram edilir.

 • Organizasyonun sonuna doru masalara tatl tabaklarnn servisi yaplr.

Düün Kokteyl Müzikleri: Kokteyl organizasyonlarnda, müzik çok önemli bir yere sahip. Ak boyunca hangi saatlerde ne tarz müzik çalnacan önceden belirlemeniz gerekebilir. Öncelikle davetlilerin girii ve sonraki ilk içecek ikram srasnda ksk sesli bir müzik yayn yaplabilir. Çünkü bu süreçte davetliler birbiriyle sohbet etmek isteyecektir. Ayrca kokteyl organizasyonu yapacaksanz; çello, keman, saksafon gibi enstrümanlar kullanan ekiplerle anlaabilirsiniz.

Kokteyl Düününü Kimler Tercih Etmeli?

 • Uygun fiyatl düün yapmak isteyenler,

 • Ksa süren organizasyonlardan holananlar,

 • Davetlilerinin çou gençlerden oluanlar,

 • Geleneksel yerine modern düünleri sevenler,

 • Davetlilerine çok sayda lezzet sunmak isteyenler.

Kokteyl Tarz Düün Nerede Yaplr?
Düün kokteyl mekanlar deyince, akla ilk olarak havuz ba alan olan yerler gelir. Ancak liste bununla kstl deil elbette! Tarihi dokusu olan mekanlar, oteller, restoranlar, barlar, kulüpler ve davet alanlar kokteyl düünleri için sklkla tercih edilir.

Aslnda davetli saysn belirledikten sonra mekan seçimi yapmak her zaman daha kolay olur. Organizasyona çok kii davet etmeyecekseniz kulüpleri ve restoranlar tercih edebilirsiniz. Kalabalk organizasyonlar için daha çok havuz ba alanlara göz atmanz öneririz.

Farkl ehirlere göre önerdiimiz kokteyl düün mekanlarn aadaki yazlarda bulabilirsiniz:

Kokteyl Düün Menüsü Seçenekleri
Düün organizasyonlar için çiftlerin karsna yemekli menülerin dnda kokteyl ve kokteyl prolange seçenekleri çkar. Kokteyl menülerde; kuruyemi, cips, meze, peynir taba, kanepeler, havuz-salatalk dilimleri tarz attrmalklar sunulur. Kokteyl prolange düün menülerinde ise köfteler, pizzalar, tavuk parçalar gibi daha çok karn doyuracak cinsten lezzetlerin yer aldn görürüz.

Düün kokteyl menülerinde yer alan ve davetlilerin houna giden baz lezzetleri sizinle paylamak istiyoruz. Listelediimiz lezzetlerin arasndan beendiiniz 8-9 tanesini seçip, kendinize özel bir menü oluturabilirsiniz:

 • Küçük hamburger,

 • Kanepe,

 • Patates kzartmas,

 • Kzarm peynir,

 • Pizza dilimleri,

 • Minik tavuklu sandviçler,

 • Köfte,

 • Çtr tavuk,

 • Shot bardanda çorba,

 • Havuç – salatalk dilimleri,

 • Kaarl mantar,

 • Karides,

 • Salata tekneleri,

 • Çeitli peynirler,

 • Pancake,

 • Bruschetta,

 • Baharatl kzarm ekmekler,

 • Sui,

 • Dilimlenmi wrap,

 • Humus.

Davetlilerinize tatl servisinde bulunmay da ihmal etmeyin. Düün pastas ikram haricinde; waffle, çikolatal meyveler, tartolet, mousse bardaklar, cupcake, makaron, meyve ileri gibi alternatifleri deerlendirebilirsiniz.

Kokteyl Dn

Kokteyl Düünde Ne Giyilir?
Kokteyl düün organizasyonlar, daha çok ayakta vakit geçirilen etkinliklerdir. Çiftler de organizasyon boyunca dans etmenin yan sra bistro masalar gezerek, davetlileriyle sohbet ederler. O nedenle gelinlerin kesinlikle rahat edebilecekleri bir gelinlik modeli tercih etmelerini öneriyoruz.

Damatlar ise düün mekanna göre seçim yapmallar. Kokteyl düünü otelde yaplacaksa, smokin tercih edebilirler. Kulüpler ve dier davet alanlar için de takm elbiseler uygun olacaktr.

Davetlilere de öncesinden kokteyl düünü yaplaca belirtilmeli ve ona uygun kyafet seçmeleri salanmal. Çift dilerse davetlilerin standart bir renk veya modelde düün kokteyl kyafetleri seçmelerini isteyebilir. Ancak bu koul, gönderilen davetiyede mutlaka belirtilmeli.

Kaçnmanz Gerekenler: Kabark ve tam balk gelinlikleri tercih etmemelisiniz. Tarlatanl, kabark gelinlikler hareket etmenizi ve masalarn arasndan rahatça gezebilmenizi zorlatrr. Tam balk kesim gelinlikler de devaml ayakta durduunuz takdirde çabuk yorulmanza neden olacaktr.

Önerdiklerimiz: Kokteyl düünleri için yrtmaçl, yarm balk, ksa, iki parçal, düz kesim ve asimetrik gelinliklerden vücut tipinize uygun olann tercih edebilirsiniz. Özellikle yarm balk kesim gelinliklerdeki yrtmaçlar, gelinlerin rahatça hareket edebilmesi için önemli detaylardr.

Kokteyl Düün Konsepti Süslemeleri
Kokteyl düünleri için en çok tercih edilen konseptlerin banda floral, rustik ve led klarn youn olarak kullanld alternatifler geliyor. Siz de organizasyonu yapacanz mekana göre bu kokteyl düün konseptlerinden dilediinizi uygulayabilirsiniz. Kapal salonlar için çiçekleri ön planda tutabilir, kr bahçelerinde ahab youn kullanabilir ve kulüpler için bol bol led a yer verebilirsiniz.

Düününüze size özel dokunular yapmak isterseniz, monogram detaylar kullanabilirsiniz. Bardaklara, peçetelere müstakbel einizle ikinizin ba harflerini bastrabilirsiniz. Mekann giriine karlama panosu koymak da güzel bir seçenek olur.

Lezzetlere özel masalar hazrlayabilirsiniz. Mesela sadece meyvelerin sunulduu masalar, eker büfeleri veya çikolata köeleri oluturabilirsiniz.

Kokteyl düünlerinde yönlendirme tabelalar mekana çok k bir hava kazandrr. çeceklerin sunulduu bölüme, yemek büfelerinin olduu noktalara tabelalarla yönlendirme yapabilirsiniz.

Kokteyl Düünüyle lgili Tavsiyeler

Davetlilerinizin içinde orta yal kiiler varsa mutlaka bistro masalarn arasnda yuvarlak masa düzeni de oluturmanz öneriyoruz. Ya büyük olan davetlileriniz sürekli ayakta duramayabilir ve bar sandalyelerine oturmakta zorlanabilir.

 • Davetiyenizde mutlaka kokteyl organizasyonu yapacanz belirtin. Davetlilerinizin buna hazr ekilde gelmesi önemli.
 • Özel sunum masalar hazrlyorsanz, bunlar birden fazla noktaya yerletirin. Yiyecek noktalarnn birden fazla olmas sayesinde davetlileriniz ikramlara ulamakta zorluk yaamazlar.

 • Alanda; davetli saynzn üçte biri kadar bar taburesi bulundurabilirsiniz. Davetlileriniz açsndan uzun süre ayakta kalmak zor olacandan ve zaman zaman dinlenmek isteyeceklerinden, bu oranda tabure yeterli olacaktr.

 • Düün mekannn giriinde vestiyer bulunmasna dikkat edin. Ortamda az sayda sandalye olacandan, davetlileriniz ceketlerini ve çantalarn asmak için alan bulmakta zorlanabilir. Bunun yerine altnda ask bulunan masalar da tercih edebilirsiniz.

 • Mekanda davetlilerinize özel oyun alanlar oluturabilirsiniz. Kokteyl düünleri, yemeklilerdeki gibi bolca oturmay gerektirmez. Bu nedenle davetlilerinizin vakit geçirebilecei fotoraf köeleri, jenga alanlar ilgi çekici olabilir.

 • Düününüzde alkollü içecek sunumu yapacaksanz, alkol kullanmayan davetlilerinize özel köeler oluturmay da ihmal etmeyin. Mesela içerisinde limonata olan sürahileri mekann belirli noktalarna konumlandrabilirsiniz.

”Düünlere özel kokteyl organizasyonu nasl yaplr” sorusunun cevabn detaylaryla yazdk. Hala aklnza taklan konular varsa bizlerle iletiime geçmeyi unutmayn..